lauantai 7. helmikuuta 2015


 Hoş gelmiş misafir...

Misafir ağırlamak ne kadar keyifli birşey. Onlar için hazırlık yapmak ve zaman yaklaştığında heyecanla beklemek kadar hoş bir duygu olamaz. Tabi onlar evden ayrılırken yüzlerindeki mutluluğu görmek, günün güzel noktalanmış olduğunu gösteriyor. Bütün verdiğin emeği o güzel tebessümleri ile vermiş oluyorlar. 

Bu seferki misafirimiz çok farklı bir kültürdendi. Koreli aileyi ağırlama fırsatına sahip olduk ve tabi her zamanki gibi yakın arkadaşlarımız da bize eşlik ettiler. Yabancı bir kültürden olanları ağırlamanın bazı sorumlulukları vardır ve biz de bunu göz önüne getirmeye calıştık. Öncelik olarak misafirlerimizin dileği Fin yemekleri ile tanışmaktı ve bende bunu elimden geldiğince gerçekleştirmeye çalıştım.  Aynı zamanda sevgili arkadaşımız da lezzetli Türk yemekleri ile soframızın eksiklerini tamamladı.

O akşamki sohbetimiz kültürler arasında oldu ve tabi her bir farklı konuya da indik. Dolu dolu bir akşam yemeğidi. Bu Koreli ailemiz ile tekrar görüşmek için sabırsızlıkla bekliyoruz. Hazırlık aşaması Hazırlık aşaması

 Somon corbası Pirinçli ekmek
Gevrek ekmek Köfteler fırına atılmaya hazır :)
 Kaynatılmış sebzeler, en bi sevdiğim :)
 Patetes püremiz
 Salatasız sofra da olmaz 
Herşey hazır :) Afiyet olsun

Ei kommentteja:

Lähetä kommentti